Nejnovější zprávy z Církev.cz

Spouštíme projekt Varhany pro Ostravu. Dejme ostravské katedrále nástroj, na jaký čeká už 140 let

Farnost při ostravské katedrále Božského Spasitele se pouští do stavby varhan pro hlavní chrám diecéze. Prvotřídní nástroj z dílny krnovských varhanářů má spletitou minulost. Původně hrál při sjezdech KSČ v pražském Paláci kultury, po Sametové revoluci sloužil Janáčkově filharmonii.

Číst dál

Středisko Eljon slaví výročí 20 let

"Přijeďte s námi oslavit 20. výročí otevření horského střediska Eljon. Oslavy máme naplánovány na sobotu 28. října 2023. Začínáme v kostele sv. Petra od 10:00 mší svatou, hlavním celebrant bude Mons. Josef Kajnek, pomocný biskup královéhradecký, který zde také před dvaceti lety světil kapli v podkroví fary - Eljonu. Následuje pásmo vzpomínek, prezentací a vystoupení hostů", zve všechny ředitel Eljonu P. Jiří Šlégr.

Číst dál

Součástí synody bude pouť účastníků nebo modlitba za uprchlíky

Ve Vatikánu byl dnes zveřejněn program a definitivní seznam účastníků generálního shromáždění synody o synodalitě, které se bude konat ve dnech 4.–⁠29. října ve Vatikánu. Delegátem České republiky synody o synodalitě je Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský. V mezinárodním komunikačním týmu synody bude i CSILic. Monika Klimentová, vedoucí tiskového střediska ČBK.

Číst dál

Začíná nový akademický rok. VKH Ostrava do něj vstoupilo s biskupem Martinem Davidem

Mší svatou s biskupem Martinem zahájilo Vysokoškolské katolické hnutí v Ostravě 19. září svůj zimní semestr. Studenti a také absolventi se scházejí každý týden v úterý při mši svaté v 19 hodin v pustkoveckém farním kostele sv. Cyrila a Metoděje. Do rytmu pravidelných setkání už vstoupilo také Společenství mladých pracujících, kteří se scházejí v salesiánském středisku v Ostravě-Vítkovicích.

Číst dál

Připomínáme si svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty

Na 21. září připadá svátek svatého Matouše, známého také jako Levi, Ježíšova apoštola a autora jednoho ze čtyř evangelií.

Číst dál

Před sedmdesáti lety pocítil papež František povolání ke kněžství

Před sedmdesáti lety, 21. září 1953, se mladý Jorge Mario Bergoglio šel před jednou oslavou vyzpovídat a prožil zkušenost milosrdenství, která se stala rozhodujícím momentem jeho života a vedla k jeho kněžskému povolání.

Číst dál

Arcibiskup ocenil pracovníky v církevním školství

Na závěr bohoslužby konané při příležitost Dne církevního školství ocenil ve středu 20. září ve svatovítské katedrále pražský arcibiskup Jan Graubner pětici osobností, které se významnou měrou zasloužily o rozvoj církevního školství.

Číst dál

Arcibiskupství pražské oslavilo Den církevního školství

Při příležitosti Dne církevního školství, který se tradičně koná 20. září, proběhla po dvou letech opět prezentace škol a školských zařízení pod správou pražské arcidiecéze.

Číst dál

Rekordní počet účastníků kurzu Nemocniční kaplan zahájil jednoroční studium

V sobotu 16. září 2023 byl zahájen již čtvrtý běh kurzu Nemocniční kaplan na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. O letošní běh kurzu byl nebývalý zájem. Nakonec bylo přijato 39 uchazečů, přičemž 26 z nich již slouží jako nemocniční kaplani ve zdravotnických nebo sociálních službách v Čechách a na Moravě a 13 se připravuje na kaplanskou službu.

Číst dál

Kardinál Krajewski na týdenní humanitární misi ve Lvově

Kardinál Konrad Krajewski tento týden cestuje na Ukrajinu, aby ve Lvově otevřel nový domov pro vysídlené matky a děti. Přijíždí jen několik dní poté, co po ruském útoku shořel sklad s humanitární pomocí.

Číst dál

Bach v olomoucké katedrále sv. Václava

Kompletní dílo Johanna Sebastiana Bacha při sérii komentovaných koncertů hodlá postupně představit varhaník a regenschori olomoucké katedrály sv. Václava Karel Martínek. První koncert se v presbytáři katedrály uskuteční v pátek 29. září 2023.

Číst dál

FOTOGALERIE: Mše svatá v rámci Symposia kanonického práva v Předklášteří u Tišnova

V kostele Porta Coeli zasvěcené Nanebevzetí Panny Marie celebroval 20. září mši svatou apoštolský nuncius Mons. Jude Taddeus Okolo, v rámci Symposia kanonického práva za mezinárodní účasti kněží a odborníků v oblasti kanonického práva.

Číst dál

Vlčí doupě a „Boží zbroj“: Přilba spásy

Seriál „Jak na to“ od týmu Vlčího doupěte přináší návody ke každodennímu prožívání křesťanské víry.

Číst dál

Skončila kanonická vizitace v Centru Aletti

Římský vikariát oznámil ukončení kanonické vizitace veřejného sdružení věřících římské diecéze Centro Aletti. Podle závěrečné zprávy z vyšetřování, které vedl profesor P. Giacomo Incitti od 16. ledna po obvinění zakladatele P. Marka Rupnika, jasně vyplynulo, že "v Centru Aletti probíhá zdravý komunitní život bez zvláštních nedostatků".

Číst dál

Papež František: Ať na Náhorním Karabachu umlknou zbraně a vynaloží se veškeré úsilí o mír

Na závěr generální audience se papež modlil za mír na jižním Kavkaze a znovu požádal o modlitby za Ukrajinu. Připomněl sv. Ondřeje Kima, Paula Chônga a další korejské mučedníky, jejichž památku dnes církev slaví.

Číst dál

Promluva biskupa Tomáše Holuba na diecézní pouti v Teplé

"Kéž pravdu, že Kristus je Pán, necháme vystoupit jako světlo a orientaci pro naše další putování," řekl biskup Tomáš Holub na diecézní pouti a pozval k účasti na diecézní synodě. Přinášíme plný text promluvy.

Číst dál

Papež František v Marseille: Bude to cesta na podporu míru a přijetí

Podstatu papežovy 44. zahraniční cesty (22.-23. září) nastínil včera ráno na obvyklém setkání s novináři Matteo Bruni, ředitel Tiskového střediska Svatého stolce. Vysvětlil, že se Svatý otec zaměří na fenomén migrace a ekumenický a mezináboženský rozměr. Nevyloučil ani zmínku o klimatických změnách, které se dotýkají celé oblasti Středomoří.

Číst dál

Výročí posvěcení litoměřické katedrály sv. Štěpána v roce 2023

Ve středu 20. září 2023 při jitřní mši svaté oslavili členové svatoštěpánské kapituly v čele s proboštem Jiřím Hladíkem výročí posvěcení katedrály. Také v ostatních kostelech litoměřické diecéze si věřící připomněli, že v roce 1681 byla litoměřická katedrála slavnostně posvěcena.

Číst dál

U kapucínů oslaví benediktinskou primici

O první říjnové neděli se v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v Olomouci uskuteční primiční mše svatá novokněze P. Bruna Marii Giacintova OSB, řeholníka z břevnovského arciopatství, který dříve v olomouckém kapucínském kostele mnoho let ministroval a ovlivňoval generace skautů.

Číst dál

Diecézní pouť za rodiny a duchovní povolání přivítá 7. října frýdecká bazilika

7. října zveme do frýdecké baziliky na Diecézní pouť za obnovu rodin a povolání ke kněžství nebo zasvěcenému životu. První sobotu v měsíci se tam budou s věřícími modlit za budoucnost rodin a kněze také biskup Martin David, generální vikář P. Jan Czudek i nový biskupský vikář pro pastoraci P. Daniel Vícha. Od 17.00 budou společně s poutníky slavit mši svatou.

Číst dál

Kardinál Robert Sarah v českobudějovické diecézi

Letošní římovská podzimní pouť u příležitosti svátku Povýšení svatého Kříže byla obzvlášť významná. Konala se v nádherném prostředí nově rekonstruovaného chrámu a ambitů římovského poutního areálu a jejím hlavním hostem byl kardinál Robert Sarah, pocházející z Guineje, který byl v letech 2014 – 2021 prefektem Kongregace pro bohoslužbu a svátosti. Otec kardinál poctil jižní Čechy svou přítomností od 14. 9. do 17. 9. 2023.

Číst dál

Oficiální program 44. apoštolské cesty papeže Františka do Marseille

Papež František navštíví jihovýchodní Francii na necelých 30 hodin od 22. do 23. září 2023, aby zakončil konferenci "Středomořské setkání." Svatý otec bude tak poprvé za svůj pontifikát sloužit mši svatou ve Francii.

Číst dál

V předvečer svatováclavské pouti projde Prahou průvod s Palladiem za požehnání a pokoj

U příležitosti svátku sv. Václava, hlavního patrona České země, Dne české státnosti, pořádá Hnutí duchovní obnovy národa ve spolupráci s Kolegiátní kapitulou sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi a Arcibiskupstvím pražským „Svatováclavské putování Prahou s Palladiem Země české.“ Uskuteční se v Praze 27. září 2023 se záměrem, aby se touto poutí a uctěním hlavního patrona sv. Václava a světců a mučedníků rozšířila oslava na posvátná místa města Prahy.

Číst dál

Četlo nás pět: Ve škole Ducha Svatého

Katolický kněz. Redaktorka a maminka tří dětí. Mladý hledající intelektuál. Knihkupec s rozhledem. Editorka – knihomolka. Pět čtenářů, pět různých pohledů na jednu zajímavou knihu Karmelitánského nakladatelství, která by neměla uniknout vaší pozornosti.

Číst dál

Papež se u ikony Salus Populi Romani modlil za svou cestu do Marseille

František se v bazilice modlil u ikony Salus Populi Romani, tři dny před odjezdem do francouzského města, kde zakončí "Rencontres Méditerranéennes" na téma migrace.

Číst dál

Ministranti olomoucké diecéze se sejdou při „malé pouti“ ke cti bl. Carla Acutise s biskupem Baslerem

Na „malou pouť“ ke cti bl. Carla Acutise, patrona kaple Ministrantské fary v Náměšti na Hané, jsou v sobotu 21. října 2023 zváni všichni ministranti olomoucké arcidiecéze.

Číst dál

Kurz Samuel pro mladé od 19 do 30 let v Pardubicích

Kurz je určen mladým (svobodným) lidem od 19 do 30 let, kteří touží po prohloubení vztahu s Bohem a hledají svoje životní povolání a poslání.

Číst dál

Den otce Pia

V sobotu 23. září si připomínáme památku italského kněze a světce Pia z Pietralciny, který byl známý zejména pro svá stigmata.

Číst dál

FOTOGALERIE: Svatoludmilská pouť v Litoměřicích v roce 2023

V sobotu 16. září 2023 se od 18 hodin konala v kapucínském kostele sv. Ludmily v Litoměřicích poutní slavnost. Hlavním celebrantem byl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

Číst dál

FOTOGALERIE: Výročí 25 let Duchovní služby Armády ČR

V pondělí 18. září 2023 se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech uskutečnila ekumenická bohoslužba u příležitosti 25. výročí vzniku Duchovní služby Armády České republiky. Bohoslužbu vedl hlavní kaplan duchovní služby P. Jaroslav Knichal. Slavnosti se zúčastnil také pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner, kardinál Dominik Duka, biskupové Mons. Zdeněk Wasserbauer a Mons. Tomáš Holub, dómský farář Mons. Milan Hanuš, vojenští kaplani, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Karel Řehka a zástupci Ekumenické rady církví.

Číst dál

Francouzská justice: Bývalý pařížský arcibiskup je nevinný, protože se nedopustil žádného trestného činu

2. prosince 2021 přijal papež František rezignaci arcibiskupa Michela Aupetita z vedení pařížské diecéze, jedné z nejvýznamnějších na světě. Několik týdnů předtím zveřejnila francouzská média poněkud nejasný příběh, v němž arcibiskupa Aupetita obvinila z obtěžování dospělé osoby, a to v údajném incidentu z roku 2012.

Číst dál

FOTOGALERIE: Kardinál Robert Sarah sloužil v Římově mši sv. v mimořádném ritu

V sobotu, 16. září 2023, v Římově celebroval pontifikální mši sv. podle misálu z roku 1962 Robert kardinál Sarah, emeritní prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti. Přede mší posvětil nové korouhve sv. Václava a sv. Ludmily. Po liturgii proběhla autogramiáda, kdy kardinál Sarah zájemcům podepisoval svoji novou knihu "Katechismus duchovního života" a uděloval individuální požehnání.

Číst dál

Synoda 2023: Co řekl papež František o synodalitě?

V některých svých nedávných komentářích k synodalitě papež František uvedl, že mluvit o synodalitě se může zdát jako něco abstraktního, samoúčelného, příliš technického, co širokou veřejnost tolik nezajímá, ale je skutečně důležité pro celou církev.

Číst dál

FOTOGALERIE: Relikviář sv. Ludmily z litoměřického kapitulního pokladu připutoval na Tetín

V sobotu 16. září 2023 se konaly Slavnosti svaté Ludmily na Tetíně. Na tuto slavnost Katedrální kapitula svatého Štěpána v Litoměřicích zapůjčila relikviář s ostatky svaté Ludmily. Mši svatou v 11.00 hod. celebroval Mons. Václav Malý, pomocný pražský biskup. Po mši svaté byly ostatky svaté Ludmily přeneseny v průvodu do kostela svaté Ludmily, kde byly vystaveny k úctě věřících až do 18.00 hod. Poté byly dopraveny zpět do Litoměřic.

Číst dál

Michael Del Greco, svědek pokojného odporu proti zlu

Pastýř z Anversa degli Abruzzi v provincii Aquila byl před téměř 80 lety zabit nacisty za to, že krmil a dával napít několika americkým, kanadským a britským válečným zajatcům, kteří uprchli po uzavření příměří. V Památníku mučedníků 20. a 21. století v kryptě Baziliky svatého Bartoloměje v Římě je vystaven plakát oznamující jeho popravu.

Číst dál

Fandíme rodině ve světě, co jde od desíti k pěti

“Fandíme rodině, ať žijou tátové a mámy. Fandíme rodině, díky, že jste tu s námi! Fandíme rodině ve světě, co jde od desíti k pěti. Fandíme rodině, ať žijou naše děti!” Těmito slovy své nové písničky roztančil vlídný písničkář Pavel Helan asi 250 účastníků rodinného festivalu Fandíme rodině. Ten se konal tuto sobotu v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě-Vítkovicích. Pořádalo jej Centrum pro rodinu a sociální péči, jehož sídlo je právě v tomto areálu.

Číst dál

Cyrilometodějská křesťanská akademie nabízí další ročník kurzu teologie v praktickém životě, zaměří se na staroslověnštinu

Cyrilometodějská křesťanská akademie (CMKA) pokračuje v pravidelném vzdělávání v teologii a teologických oborech v rámci vzdělávacího programu dalším ročníkem kurzu „Teologie v praktickém životě křesťana“, tentokrát s tématem „Historie a současnost staroslověnské liturgie římského obřadu“. Probíhat bude prezenčně vždy ve středu od 18.00 do 19.30 v sídle CMKA (Wurmova 11), je ale možné se zúčastnit také distanční formou.

Číst dál

Modlitbou novény se připravme na jubileum Antonína Cyrila Stojana

Ve středu 20. září 2023, tedy devět dní před stým výročím úmrtí arcibiskupa Antonína Cyrila Stojana, se věřící nejen v olomoucké arcidiecézi začínají modlit novénu, devítidenní modlitbu k tomuto Božímu služebníkovi.

Číst dál

Diecézní biskup požehnal ležák v Budějovickém Budvaru

Mons. Vlastimil Kročil, diecézní biskup českobudějovický, požehnal ve středu 6. září 2023 ve varně pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku světlého ležáku. Učinil tak již po sedmé v rámci tradiční akce pivovaru: výtěžek z prodeje této várky během letošního Adventu bude věnován na charitativní účely. Pro dobročinné účely se touto cestou v minulosti podařilo vybrat již více než 1 mil. korun.

Číst dál

FOTOGALERIE: Svěcení stálých jáhnů v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně

V sobotu, 16. září 2023, v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně udělil brněnský biskup Mons. Pavel Konzbul svěcení ke stálému jáhenství.

Číst dál

Kurz Samuel pomůže mladým lidem najít místo v životě

Hledáš místo ve svém životě? V jeho nalezení ti může pomoci i celoroční setkávání k rozlišování povolání a životní cesty, které pro svobodné muže a ženy od 19 do 30 let vede každý měsíc tým kněží a řeholních sester. Již čtvrtý ročník kurzu Samuel bude probíhat ve farním domě (Mlčochova ul.) v Olomouci jedenkrát za měsíc vždy v neděli od 15.00 do 18.30, první setkání se koná 8. října 2023.

Číst dál

V královéhradecké diecézi připravují setkání mládeže

V královéhradecké diecézi se letos uskuteční setkání mládeže v sobotu 25. 11. od 9.30 hod.

Číst dál

Biskup Martin o víkendu slavil poutní mše svaté na Maria Hilf i na Cvilíně

„To, co obdivujeme na Bolestné Matce Boží, není velikost bolesti ani jejich počet, ale velikost její víry, která i v bolesti stojí za tím jednou vysloveným FIAT – ať se mi stane podle tvého slova,“ poznamenal biskup Martin v neděli 17. září v promluvě během poutě k Panně Marii Bolestné na Cvilíně. Bolesti se poutníci dotkli také o den dříve na Maria Hilf, kde mohli naslouchat pomocnému biskupovi kyjevsko-žytomyrské diecéze Ołeksandru Jazłowieckému.

Číst dál

„Dotkni se nebe“: sedmá pouť rodičů, kteří přišli o dítě

Perinatální hospic Dítě v srdci zve všechny rodiče, sourozence, prarodiče, tety a strýčky dětí, které odešly do nebe, i všechny, kteří se nějakým způsobem v životě setkali se smrtí miminka, na sedmou pouť rodičů, kteří přišli o dítě, s přídomkem „Dotkni se nebe“. Koná se ve dnech 13.–16. října 2023 na Hoře Matky Boží v Králíkách.

Číst dál

Kardinál Pietro Parolin navštívil Slovensko

Kardinál Pietro Parolin, státní sekretář Svatého stolce, navštívil Slovensko ve dnech 14.-16. září na pozvání Konference biskupů Slovenska (KBS).

Číst dál

Arcibiskup Jan Graubner požehná zrekonstruovaný dům Arcidiecézní charity Praha a nové Komunitní centrum sv. Anežky

Komplexní, dva roky trvající rekonstrukcí prošlo sídlo Arcidiecézní charity v Londýnské 44 na pražských Vinohradech. V přízemí domu vzniklo nové Komunitní centrum sv. Anežky, které 26. září 2023 slavnostně požehná pražský arcibiskup Jan Graubner.

Číst dál

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. září 2023

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Číst dál

Papež připomíná Ukrajinu před svou návštěvou Marseille

Při nedělní modlitbě Anděl Páně papež František vyzval k míru pro týraný ukrajinský lid a všechny země zmítané válkou a připomněl svou nadcházející dvoudenní apoštolskou cestu do francouzského města Marseille, kde uzavře konferenci "Rencontres Méditerranéennes".

Číst dál

Nové zvony v Bystřici ladí s těmi z evangelického kostela

V Bystřici nad Olší biskup Martin David ve čtvrtek 14. září na svátek Povýšení svatého Kříže požehnal dva nové zvony do věže tamního dřevěného kostela. Nesou jména po svaté Heleně a svatém Josefovi a již brzy nahradí provizorní ocelové zvony z Třineckých železáren.

Číst dál

Biskupové Wasserbauer a Nuzík se setkali s oběťmi zneužívání

S lidmi, kteří v církvi zažili nějakou formu zneužívání, se v pátek 15. září, na svátek Panny Marie Bolestné, setkal na poutním místě ve Staré Boleslavi pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer a v poutní bazilice na Velehradě administrátor olomoucké arcidiecéze biskup Josef Nuzík.

Číst dál

Biskup Tomáš Holub svolá diecézní synodu

Po konzultaci a doporučení kněžské rady, diecézní pastorační rady a okrskových vikářů biskup Tomáš na diecézní pouti v Teplé v sobotu 9. září oznámil svůj záměr na 1. neděli adventní 3. prosince 2023 vydat pastýřský list, kterým svolá diecézní synodu. Zároveň zve k zapojení se s připomínkami či návrhy do přípravy tohoto vyhlášení.

Číst dál

O Staré Boleslavi nově, nápaditě a neodtažitě

"Turistický průvodce Petra Kukala představuje podstatný příspěvek ke snaze katolické církve připomenout naše nejstarší české poutní místo široké veřejnosti v celé České republice", říká k právě vydanému průvodci historik a výtvarník PhDr. Milan Novák.

Číst dál

Bez modlitby nebude synoda!

V dopise adresovaném biskupům a eparchům z celého světa vyzývá kardinál Mario Grech, generální sekretář Synody biskupů, aby se věřící připojili k modlitbě za XVI. řádné generální shromáždění biskupské synody, které bude zahájeno 4. října ve Vatikánu.

Číst dál

Procházka Starou Boleslaví, která vás bude bavit!

Deset let stará vzpomínka: Stojím v knihkupectví a velmi dobře se bavím nad „deníkovými záznamy“ jednoho muže středního věku. Ujíždí mi kvůli tomu první a pak i druhá tramvaj. Od deníku je těžké se odtrhnout, tak si ho koupím a čtu si za častého pochechtávání až domů. O pár let později se podobně bavím nad twitterovým účtem jinak vážné a důstojné instituce – Ministerstva kultury. Do třetice se se svým oblíbeným mistrem setkávám tam, kde bych to nečekala – na stránkách průvodce Starou Boleslaví. Knižní průvodci mě moc nebaví… To ale jejich autorem nesmí být Petr Kukal.

Číst dál

Charita vypravuje kamion na východ Ukrajiny

V pátek 15. září 2023 vyráží z Olomouce na Ukrajinu další kamion, který pojede nejprve do Kolomyje a následně až do Záporoží. Arcidiecézní charita Olomouc, která takto využívá kooperace Karitas Kolomyja a Karitas Mariupol takto pomůže nejen s dodávkou potřebného materiálu, ale také s logistikou.

Číst dál

Kardinál Zuppi jednal v Číně o mírové spolupráci a potravinové bezpečnosti

Kardinála Zuppiho, papežova vyslance na mírové misi, která začala na Ukrajině a pokračovala v Rusku a Spojených státech, přijal na ministerstvu zahraničních věcí Čínské lidové republiky představitel pro euroasijské záležitosti. Podle sdělení Svatého stolce kardinál Zuppi vyzdvihl úsilí o podporu dialogu, a vyjádřil naději, že se podaří zajistit vývoz obilovin do ohrožených zemí.

Číst dál

Svěcení žen by nemělo být ústředním bodem synody, říká skandinávský kardinál

Nejvyšší představitel skandinávské církve věří, že role žen v církvi bude jedním z hlavních bodů nadcházejícího synodálního shromáždění o synodalitě, ale zároveň doufá, že rozhovor nezabředne do otázky, zda církev může světit ženy.

Číst dál

Shromáždění Luteránské federace začalo ekumenicky, promluvil na něm Mons. Halík

Význam spolupráce křesťanů při prosazování dobra ve světě, který čelí neustálým výzvám, zdůraznili řečníci na 13. shromáždění Světové luteránské federace, které probíhá 13.–⁠19. září v polském Krakově. Na shromáždění promluvil v úvodu i Mons. Tomáš Halík.

Číst dál

Brněnské biskupství nabízí pomoc lidem, kteří se v církvi setkali se sexuálním násilím

Prostor pro naslouchání, poradenství a psychologická i psychoterapeutická pomoc. Projekt 3P Brněnského biskupství nabízí obětem sexuálního násilí nebo zneužívání konkrétní možnosti, jak mohou traumatický zážitek ve spolupráci s odborníky zpracovat a k církevnímu prostředí najít cestu zpátky

Číst dál

FOTOGALERIE: Kongres Renovabis v Mnichově v roce 2023

Ve dnech 12.–⁠14. září 2023 se v bavorském Mnichově konal kongres Renovabis. Tato organizace podporující církev ve střední a východní Evropě oslavuje v tomto roce třicáté výročí. Také z České republiky na kongres přicestovalo několik zástupců, včetně předsedy ČBK arcibiskupa Jana Graubnera.

Číst dál